YARDIM

Siteden nasıl sipariş verebilirim?

  • Tauss Marine Marketten güvenli bir şekilde alışveriş yapmak çok kolay! İlk olarak satın almak istediğiniz ürün resimlerinin altında veya ürün sayfasında bulunan “Sepete Ekle” tuşunu tıklayarak sepetinize ekleyin. Sepetinize eklediğiniz ürünleri, adetlerini, birim fiyatlarını ve KDV dahil toplam fiyatı ekranın sağ üst köşesinde “Alışveriş Sepeti” kutucuğunda görebilir, eklenen ürünleri yanlarındaki çarpı sembolüne basarak buradan kaldırabilirsiniz. Sepetinizi ayrıntılı olarak görüntülemek ve ürün miktarlarını güncellemek için “Sepeti Görüntüle” tuşunu, ödeme sayfasına geçmek ve siparişinizi onaylamak içinse “Ödeme” tuşunu tıklayın.Ödeme Sayfasında fatura ve adres bilgilerinizi eksiksiz olarak yazın, ardından ödeme yönteminizi seçin. Mesafeli Satış Sözleşmesini okuyarak onaylayın ve siparişinizi tamamlayın. Misafir kullanıcıysanız bu aşamada kendinize bir müşteri hesabı da oluşturabilirsiniz.

Siparişim ne zaman işleme alınır?

  • 12:00′dan önce verilen siparişler aynı iş günü, 12:00′dan sonra verilen siparişler ertesi iş günü; hafta sonu veya resmi tatillerde verilen siparişler ise takip eden ilk iş gününde işleme alınır. Sipariş edilen ürünler Banka Havalesi/EFT ödemelerinde sipariş tutarının hesaba yatırılmasının ardından ertesi iş günü, Kredi Kartı ve Kapıda ödemelerde ise en geç 2 gün içerisinde kargoya verilir.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

  • Siparişiniz kargoya verilene kadar istediğiniz an telefon ve mail yoluyla bizimle iletişime geçerek siparişinizi iptal edebilirsiniz. Ad-Soyad ve sipariş numaranızı bize ilettiğiniz takdirde başka bir işleme gerek kalmadan iptal işlemi gerçekleştirilir. İptal talebinden önce sipariş kargoya verilmişse Mesafeli Satış Sözleşmesi Madde 7‘de belirtilen prosedür izlenir.

Onaylanan bir siparişi değiştirebilir miyim?

  • Kargoya verilene kadar siparişinizi istediğiniz zaman telefon ve mail yoluyla bizimle iletişime geçerek değiştirebilirsiniz. Siparişin ödemesi değişiklik talebinden önce yapılmışsa ve yeni tutar ödenen tutardan daha düşükse para iadesi Mesafeli Satış Sözleşmesi Madde 6.10 ‘da yazılı esaslara göre gerçekleştirilir; bunun tersi söz konusuysa aradaki fiyat farkının ödenmesi koşuluyla sipariş değiştirilebilir.

Sipariş onayından sonra ürünleri ne zaman teslim alabilirim?

  • Siparişleriniz onaylanmasının ardından en geç 2 iş günü içerisinde anlaşmalı kargo şirketlerine teslim edilir. İstanbul ve bölge iller için ortalama teslim süresi 1 ila 2 gün, daha uzak mesafelerdeki il ve ilçe merkezleri içinse 2 ila 3 gündür. Köy dağıtımlarında teslim süresi birkaç gün daha gecikebilir.

Siparişlerimde ne kadar kargo ücreti öderim?

  • Yurtiçi sabit kargo ücreti 5,00 TL olup 150,00 TL ve üzeri her alışverişte Türkiye’nin her yerine kargo ücretsizdir. Bu kampanyamız sadece Tauss Marine sitesinden yapılan alışverişler için geçerlidir.

Kargoya verilen gönderinin durumunu nasıl öğrenebilirim?

  • Siparişiniz kargoya verildikten sonra cep telefonunuza Kargo Takip Kodu gönderilir. Bu kodu sitemizin kargo takip bölümünden de ulaşabileceğiniz PTT kargo takip formuna yazarak gönderinizin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.